Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego - bip.muzeumtomaszow.pl
Data publikacji strony internetowej: 2009-03-25
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-21
Status pod względem zgodności
Strona internetowa jest częściowo zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych,
Filmy osadzone na stronie Muzeum nie mają transkrypcji, zostały stworzone przed wejściem w życie deklaracji dostępności.
Dokumenty i artykuły zamieszczone na stronie mogą być częściowo niedostępne dla osób z niepełnosprawnością - zostały stworzone przed wejściem w życie deklaracji dostępności.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-21.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przed podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. dostępności. Funkcję Koordynatora ds. dostępności w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego pełni Magdalena Sepkowska
- E-mail: dostepnosc@muzeumtomaszow.pl
- Telefon: +48 44 7244848
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
W przypadku odmowy realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji można złożyć skargę na takie działania, zgodnie z przepisami działu VIII Kodeksu postępowania administracyjnego.
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego, ul. P.O.W. 11/15, 97-200 Tomaszów Mazowiecki. Siedzibą Muzeum jest to pałac wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku wpisany do rejestru zabytków.
Do budynku pałacowego, w ktróym mieści się Muzeum, prowadzi wejście od ul. P.O.W. 11/15. Do wejścia prowadzą schody - dwa stopnie. Przy schodach nie ma podjazdu dla wózków ani windy dla osób z niepełnosprawnością. Drzwi wejściowe są dwuskrzydłowe. Istnieje możliwość otworzenia ich, by mogła wjechać osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Kasa biletowa znajduje się na parterze budynku, w holu po lewej stronie od wejścia, po prawej znajduje się szatnia dla zwiedzających. W budynku pałacowym, ekspozycje na parterze mogą zwiedzać osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach. Dojścia do eksponatów są o szerokości nie mniejszej niż 1,5 metra. Drzwi pomiędzy salami ekspozycyjnymi mają szerokość od 85 cm do 120 cm. Między poszczególnymi salami ekspozycyjnymi są progi i nierówności poziomów. W Muzeum nie ma windy. Ekspozycje prezentowane na I piętrze i w pałacowej wieży nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Korytarz na I piętrze, łączący ekspozycje przyrodniczą i historyczną posiada szerokość mniejszą niż 1,5 m.
Toalety znajdują się poniżej poziomu holu, prowadzą do nich schody. Toalety są niedostosowane dla osób z niepełnosprawnością.
Do pomieszczenia , w którym prezentowany jest transporter ROSI w budynku postajennym prowadzi wybrukowany dziedziniec.
Na terenie Muzeum nie ma miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. Istnieje możliwość skorzystania z parkingów ogólnodostępnych dla samochodów osobowych, zlokalizowanych wzdłuż ulicy P.O.W. z wyodrębnionymi płatnymi miejscami do parkowania. Wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Udogodnienia dla osób niedowidzących
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego
Brak dostępności tłumacza migowego.
Udogodnienia dla osób starszych
W przestrzeni wystawienniczej, w kilku miejscach ustawione są krzesła do odpoczynku.
Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi
Muzeum nie oferuje strefy samodzielnej zabawy dla dzieci. Na sale wystawiennicze wolno wchodzić z wzkami i z nosidłami na stelażach metalowych.
Brak toalety z przewijakiem.
Gastronomia
W budynku nie jest prowadzona działalność gastronomiczna. W okolicy znajduje się wiele punktów gastronomicznych.